۸ سند همکاری اقتصادی بین ایران و آذربایجان به امضا رسید

در اختتامیه دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، سند پایانی همکاری بین وزرای اقتصادی دو کشور امضا شد.
به گفته وزارت اقتصاد و دارایی، در مراسم اختتامیه دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که با حضور وزرای اقتصاد و مسئولین و مقامات دو کشور در محل وزارت اقتصاد برگزارگردید ، یک سند همکاری در حیطه های بانکی، حمل و نقل، اقتصادی و تجاری،علمی، فناوری، فرهنگی، انرژی و کشاورزی امضا شد.
این سند بعد از مذاکرات کارشناسی و توافقات اولیه هر دو طرف در کمیسیون های مرتبط ،توسط وزرای اقتصاد دو کشور ایران و آذربایجان امضا گردید.
در زمینه همکاری نفت و گاز و نیز توافقاتی در بخش توسعه همکاریهای حمل و نقل ریلی، هوایی و بنادر انجام گرفت که توافق بر سر جزئیات قرارداد سرمایه گذاری مشترک ایران و آذربایجان در مورد راه آهن رشت- آستارا از مهمترین دستاوردهای دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به شمار می آید که اهمیت این توافق در مورد منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد.
البته در زمینه اقتصادی و تجاری توافقات بانکی، گمرک و همکاریهای اتاقهای بازرگانی دو کشور ایران و آذربایجان و درزمینه انرژی و کشاورزی توافقات در مورد نفت و گاز، محیط زیست، انرژیهای تجدید پذیر، برق و مبادله نیروی کار انجام شد.
لازم به ذکر است که علاوه بر امضای سند همکاری دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که صورت گرفت 8 سند همکاری دیگر نیز صحبت شد و توافقات اصلی انجام شذ که با سفر رئیس جمهور کشورمان به آذربایجان در باکو نهائی خواهد شد و به امضای رئیس جمهور دو کشور می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp