قاچاق خودروها از گمرک آستارا تکذیب شد

مدیرکل گمرک آستارا گفت: 4 دستگاه خودروی خارجی از این گمرک به داخل کشور در روزهای قبل، به طورقانونی و طبق رویه ورود موقت و با صدور پروانه الکترونیک معتبر وارد شده بود و خبر قاچاق بودن آن کذب می باشد.
وی افزود: در بعضی از رسانه ها خبر کشف و توقیف 4 دستگاه خودروی خارجی قاچاق در آستارا منتشر شد که بعد از بررسی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان، واردات آنها قانونی و با رویه ورود موقت احراز شد و قاچاق بودن آنها از دید مقررات گمرکی صحت ندارد.
وی افزود: طبق اعلام روابط عمومی گمرکات گیلان، ستاد نظارت گمرکات استان به دلیل مراجعه نکردن مالکان خودروها به واحد شماره گذاری نیروی انتظامی برای دریافت و نصب پلاک گذر موقت و استفاده افراد غیر مجاز از این وسایل نقلیه ،آن خودروها را متوقف کرده است.
امیدی افزود: گمرک آستارا مانند سایر نهادهای متولی مستقر در مرز این شهرستان، با کمک ابزارهای الکترونیکی مانند ایکس.ری در برخورد با قاچاق، جدی و مصمم می باشد.
اداره کل گمرک آستارا در بخش واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی به فعالیت مشغول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp