فرمول تبدیل نرخ دلار آزاد برای سرمایه گزاران خارجی

مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری درباره  بودجه ۹۷ و جذب ۱۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی برنامه ریزی شده ، گفت: ورود سرمایه خارجی و خروج اصل ونیز سود آن، با محاسبه دلار آزاد می باشد.

احمد جمالی افزود: میزان پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به 10 سال گذشته ، بسیار افزایش یافته و به نظر می‌رسد که در فضای جدید اقتصاد ایران پس از برجام، فرصت خوبی جهت سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد گردیده تا سرمایه‌های خود را به ایران به نام یک کشور امن و پربازده آورند؛ همین موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاران خارجی استقبال زیادی  از سرمایه‌گذاری در ایران داشته باشند و در زمینه های متعدد وارد اقتصاد ایران گردند.

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران گفت : با اعلام بانک مرکزی، در حال حاضر نرخ ارزی که طبق آن سرمایه‌گذاران خارجی، سرمایه خود را وارد ایران کرده را جهت برگشت اصل سرمایه یا حتی منافع و سودی که دارد،طبق نرخ ارز آزاد در بازار محاسبه می شود که سرمایه‌گذاران باید طبق آن عمل کنند.

وی همچنین افزود: در بودجه سال ۹۷ تمام کشور در چارچوب برنامه ششم توسعه، جذب ۱۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای هر سال این برنامه در نظر گرفتند که طبق آن ، سال ۹۷ هم که برشی از اجرای برنامه ششم توسعه می باشد ، که بر مبنای آن جذب سرمایه خارجی را به دنبال داشته ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp