صادرات کالاهای غیرنفتی 4.8 درصد رشد داشته است

در جلسه هیئت وزیران و با حضور روحانی رئیس جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از دو ماهه اول سال جاری ارائه داد که در آن صادرات کالاهای غیرنفتی به میزان 18.8 میلیون تن و با ارزش 7.7 میلیارد دلار برابر 6.4 میلیارد یورو بوده که نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 4.8 درصد و از نظر ارزش دلاری 21.9 درصد و از نظر ارزش یورویی 9.2 درصد رشد کرده است.
شاخص ایران در زمینه اقتصادی در بخش های رشد واقعی ناخالص داخلی، دریافت مجوز کسب و کار و تراز حساب جاری از متوسط منطقه و جهان بالاتر می باشد.
براساس این گزارش ایران درزمینه زیرساخت از نظرکیفیت عرضه برق و حمل و نقل بار هوایی از متوسط منطقه و جهان بالاتر است و درحوزه راه آهن نیز از طولانی ترین خطوط راه آهن در منطقه برخوردار است.
هیئت وزیران دراین جلسه، به بررسی گزارش ارائه شده از وزارت صنعت، معدن و تجارت درمورد شاخص ها و اقدامات مهمی که وزارتخانه در این دو ماه انجام داده است پرداختند.
طبق این گزارش، تسهیلات پرداختی بانک ها و مؤسسات اعتباری در 2 ماهه ابتدایی سال جاری به بخش صنعت و معدن با افزایش 13 درصدی نسبت به سال قبل به بیش از 21 هزار میلیارد تومان رسیده است و در بخش بازرگانی هم 9.7 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که 49.0 درصد رشد داشته است.
در این دو ماه صادرات کالاهای غیرنفتی به میزان 18.8 میلیون تن و با ارزش 7.7 میلیارد دلار برابر 6.4 میلیارد یورو بوده که نسبت به سال قبل از نظروزنی 4.8 درصد و به لحاظ ارزش دلاری 21.9 درصد و از نظرارزش یورویی 9.2 درصد افزایش داشته است.
درزمینه معدن هم تعداد 153 فقره پروانه اکتشاف، 61 فقره گواهی کشف و 77 فقره پروانه بهره برداری صادر شده که نسبت به سال گذشته 8.5 درصد رشد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp