مطلوب نبودن میزان تجارت ایران و روسیه

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: حجم مبادلات تجاری وهمچنین سهولت در انجام این مبادلات بین ایران و روسیه مطلوب نیست
حسین سلاح‌ورزی در دیدار با ویاچسلاو ولودین، رئیس مجلس دومای روسیه گفت: برخلاف روابط بسیار مناسب سیاسی و منافع مشترکی که بین ایران و روسیه می باشد، حجم مبادلات تجاری و سهولت در انجام مبادلات بین دو کشور تا وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد.
سلاح‌ورزی با اشاره به اینکه ارتباط خوبی بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور وجود دارد،گفت: اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه نیز پیگیر مسائل تجاری با تجار روس می باشد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:امیدواریم با علاقه و پیگیری رئیس مجلس دومای روسیه نسبت به افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور، به رفع مشکلات و تسهیل تجارت کمک نماید.
سلاح‌ورزی همچنین گفت: امیدوارم فعالیت‌های کمیته مشترک اقتصادی ایران و روسیه قادر باشد موانعی که درزمینه گمرک، حمل‌ونقل و مسائل بانکی وجود دارد را برطرف نماید.
ویاچسلاو ولودین – رئیس مجلس دومای روسیه – همچنین علاوه بر تقدیر از اقدامات اتاق ایران برای توسعه روابط تجاری با حوزه خصوصی روسیه گفت: لازم است مناطق و استان‌های دو کشور روابط نزدیک‌تری با یکدیگر برقرار کنند و در جهت توسعه روابط تلاش نمایند.
وی در باره اهمیت همکاری اتاق‌های استانی دو طرف تاکید کرد و افزود: شهر بلگراد فعالانه در پروژه همکاری دریای خزر شرکت دارد. و امیدوار هستیم که دیگر شهرها و استان‌های روسیه نیز در جهت توسعه روابط با شهرها و استان‌های ایران اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp