تصویب قوانین مرتبط با تسهیل صادرات غیرنفتی

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی استان زنجان با بیان ضرورت ایجاد زیرساخت‌ها در توسعه صادرات،گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در مورد اهمیت و نقش صادرات غیرنفتی در مدارس، دانشگاه‌ها و تدوین و تصویب قوانین و مقررات مربوط به تسهیل صادرات غیرنفتی از دیگر زیرساخت‌هایی است که باید در توسعه صادرات در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.
امیرعلی مسیبی بیان کرد: اهمیت صادرات غیرنفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشورها بسیار زیاد است و توسعه صادرات غیرنفتی باعث رشد پایدار اقتصاد هر کشوری می باشد.
مسیبی بیان کرد: همیشه یکی از مشکلات جدی در برنامه‌های توسعه‌ای استان ها، افزایش رقابت‌پذیری و تلاش برای رشد صادرات محصولات باارزش افزوده بالا می باشدو توجه به موضوع صادرات غیرنفتی همیشه در اسناد بالادستی مورد تاکید است و تولید و صادرات به عنوان دو ستون اصلی اقتصاد باید مورد توجه قرار بگیرد.
مسیبی افزود: صادرات نبض تپنده اقتصاد هر کشور می باشد و هنگامی که صادرات یک کشوری خوب باشد یعنی تمام فرآیندهای تولیدی پیش از مرحله صادرات به خوبی فعالیت میکنند.
معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی استان زنجان گفت: صادرات باعث حاشیه امنی برای تولیدکننده می شود وباعث می‌شود که توان رقابتی تولیدکننده در بازارهای رقابتی افزایش پیدا کند و در قیمت‌گذاری انعطاف بیشتری داشته باشد.بنابراین ارتباط با بازار دیگر کشورها باعث می‌شود که تولیدکننده و بازرگان با فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید و به‌روز دنیا در زمینه های مختلف آشنا بشوند و نسبت به آن احساس نیاز نماید.
وی تاکید کرد: افزایش کشورهای مقصد صادراتی وهمچنین افزایش کالاهای صادراتی باعث خواهد شد که اگر مشکلاتی مانند تحریم‌ها، تغییر در قیمت‌ها و دامپینگ،به وجود آید صادرات استان با مشکل زیادی روبه رو نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp