اولین نشست کارگروه صادرات گاز ایران به هند و پاکستان در مسکو برگزار گردید

اولین جلسه کارگروه خط لوله صادرات گاز ایران به هند و پاکستان ۱۵ اسفندماه در محل وزارت انرژی روسیه و با حضور شرکت گازپروم برگزار گردید.
امیرحسین زمانی‌نیا که در چهاردهمین کمیسیون مشترک ایران و روسیه به مسکو سفر کرده بود گفت: این خط لوله قرار است گاز ایران را از جاسک و از طریق دریا به پاکستان و هند منتقل نماید.
روسیه و ایران آبان ماه امسال و با سفر پوتین،رئیس جمهوری روسیه به ایران یادداشت تفاهمی را جهت احداث خط لوله گاز ۱۲۰۰ کیلومتری از ایران به هند امضا نمودند که الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه بیان کرد: در این پروژه علاوه بر روسیه و ایران، شرکت‌های هندی و پاکستانی نیز مشارکت خواهند داشت.
وزیر نفت هم عنوان کرد: شرکت گازپروم روسیه در مذاکره با ایران،اظهار علاقه کرد که در پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان و هند مشارکت نمایند، ایران نیزآمادگی خود را جهت صادرات گاز اعلام کرده است و مقرر شد گازپروم روسیه هماهنگی‌های لازم را با پاکستان و هند داشته باشد.
چهاردهمین کمیسیون مشترک ایران و روسیه 14 اسفندماه در ۱۵ کارگروه و به ریاست مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد از طرف ایران و الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه از طرف روس، آغاز شده بود، دیروز به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp