افزایش قیمت کالاها با وجود دریافت ارز 4200 تومانی به مواد اولیه وارداتی، منطقی نیست

مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی کشور درمورد نوسانات ارزی این روزها و تأثیر آن روی قیمت کالاها و خدمات، گفت: مواد اولیه وارداتی به کشور به صورت مداوم رصد و کنترل می‌شود و ارز 4200 تومان به آن اختصاص پیدا میکند پس نباید قیمت ها افزایش یابد.که متاسفانه این روزها افزایش قیمت‌ها بیشتر از کاهش قیمت کالاها شنیده می شود.
وی افزود: ماه های قبل قیمت‌های واردات با ارز بالاتری صورت میگرفت ولی در حال حاضر با ارز پایین‌تری واردات انجام می شود پس باید کاهش بیشتری از نظر قیمت داشته باشیم ؛ و به مردم در این زمینه آرامش دهیم و این از وظایف دولت است.
وزیر اقتصاد در مورد طرح جامع مالیاتی نیزگفت: در این مورد با همکارانم پیگیر هستیم.که در این زمینه همکاری سازمان مالیاتی بسیار اهمیت دارد زیرا یکی از موارد به طرح جامع مالیاتی برمیگردد.
کرباسیان گفت: مبحث نقل و انتقال ملک برون‌سپاری می شود زیرا عوارض ساختمان توسط شهرداری اخذ می شود و هر سال براساس منطقه‌بندی عوارض ازطرف شهرداری تعیین می‌ گردد؛ اگر یک نفر بخواهد مالیات پرداخت کند باید از دفاتر اسناد رسمی نامه بگیرد تا بدهی آن معلوم شود و بعد از آن برای انتقال سند از وی حساب مالیاتی دریافت می شود. وی گفت به دنبال الکترونیکی شدن امور مالیاتی هستیم که باید سازمان ثبت اسناد کشور و وزارت ارتباطات در این رابطه باهم همکاری نمایند.
وزیر امور اقتصاد و دارایی‌ افزود: تغییرکلیه رویه‌های متداول در حال حاضرباعث شده تا جایگزینی‌ این روش در گرفتن مالیات‌ و پرداخت مالیات‌ها زمانبر‌ شود. تغییر کلیه زیرساخت‌ها دارای چالش‌ و مسائل چند جانبه‌‌ای است که باید تحقیق روی آنها انجام شود که البته امور مربوط به مالیات تصویب شده است و به زودی در فضای اشتغال اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp