200 درصد افزایش قیمت در خودروهای وارداتی

وزارت صنعت، معدن و تجارت درجهت حمایت از تولید داخل ونیز جلوگیری از ورود کالاهایی که دارای  نمونه داخلی در کشور هستند ، برای توسعه و ارتقا جایگاه خودروسازی در کشوراقدام به بستن سامانه ثبت سفارش خودرو های وارداتی کردند.  این امر باعث شد شایعه هایی دال بر باز شدن این سامانه ایجاد شود تا قیمت بسیاری از خودروهای وارداتی در مدت۲ ماه اخیر مقداری ثابت باقی بماند.

ولی چندی پیش مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران عنوان کرد: سیاست‌ها با توجه به شرایط اقتصادی مختلف است و اکنون در زمانی  هستیم که مدیریت منابع ارزی دارای اهمیت بسیار است . به همین دلیل  باید در مورد واردات حساسیت بیشتری نشان دهیم ، مخصوصا درمورد کالاهایی که مشابه داخلی نیز دارند.

وی عنوان کرد: دلیل بسته شدن سامانه ثبت سفارش خودرو حجم بالای تقاضا واردات خودرو در پایان سال گذشته و ابتدای امسال بود، برای همین از تیرماه تصمیم گرفته شد که این سامانه بسته شود که با شکایت انجمن واردکنندگان خودرو روبه رو شدیم.

طبق پاسخ از طرف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بازار دچار نوسان شده است  تا اینجا که بعضی از خودروها فقط در ۲۰ روز اخیر افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی داشتند. اکنون سیاست این وزارتخانه باعث ایجاد آشفته بازار در بین خودروهای وارداتی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *