ورود دومین محموله تجهیزات بندری به بندر شهید رجایی

به گزارش ایلنا، مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر با اشاره به ورود سری دوم تجهیزات بندر شهید رجایی بندر عباس خاطر نشان کرد:با آماده شدن زیرساخت اسکله‌های فاز ۲ و تجهیز آنها به فناوری تجهیزاتی روز دنیا، امکان پذیرش کشتیهای نسل هفتم در بندر شهید رجایی فراهم خواهد شد.
فرهاد منتصر‌ کوهساری افزود: سازمان بنادر و دریانوردی پس از لغو تحریمهای بین‌المللی علیه ایران،‌ سال گذشته از طریق برگزاری مناقصه بینالمللی موفق به انعقاد قراردادی به ارزش بیش از  صد و چهار میلیون یورو با شرکت Liebherr ایرلند و با مشارکت فنی شرکت هپکو ایران به منظور طراحی، ساخت و خرید دوازده دستگاه گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس شد.
مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر اظهار داشت: با بهره‌گیری از طراحی منحصر به فرد و شاخصه‌های‌ ممتاز ساخت، طول عمر و راندمان بالا و وزن بسیار پایین¬‌تر نسبت به تولیدات مشابه به‌دست آمده است و به افزایش طول‌عمر و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری منجر خواهد شد.
‌این تجهیزات بزرگترین جرثقیل‌ها در نوع خود در بنادر کشور هستند و با شروع بهره‌برداری از آنها، ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی، افزایش یافته و منجر به کاهش زمان توقف کشتی‌ها‌، افزایش بهره‌وری، ایجاد انگیزه و رضایت در بین تجار، بازرگانان و خطوط کشتیرانی می‌‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp