ورود دومین محموله تجهیزات بندری به بندر شهید رجایی

به گزارش ایلنا، مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر با اشاره به ورود سری دوم تجهیزات بندر شهید رجایی بندر عباس خاطر نشان کرد:با آماده شدن زیرساخت اسکله‌های فاز ۲ و تجهیز آنها به فناوری تجهیزاتی روز دنیا، امکان پذیرش کشتیهای نسل هفتم در بندر شهید رجایی فراهم خواهد شد.
فرهاد منتصر‌ کوهساری افزود: سازمان بنادر و دریانوردی پس از لغو تحریمهای بین‌المللی علیه ایران،‌ سال گذشته از طریق برگزاری مناقصه بینالمللی موفق به انعقاد قراردادی به ارزش بیش از  صد و چهار میلیون یورو با شرکت Liebherr ایرلند و با مشارکت فنی شرکت هپکو ایران به منظور طراحی، ساخت و خرید دوازده دستگاه گنتری‌کرین سوپر‌پست پاناماکس شد.
مدیرکل‌ تأمین و مهندسی تجهیزات‌ سازمان بنادر اظهار داشت: با بهره‌گیری از طراحی منحصر به فرد و شاخصه‌های‌ ممتاز ساخت، طول عمر و راندمان بالا و وزن بسیار پایین¬‌تر نسبت به تولیدات مشابه به‌دست آمده است و به افزایش طول‌عمر و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری منجر خواهد شد.
‌این تجهیزات بزرگترین جرثقیل‌ها در نوع خود در بنادر کشور هستند و با شروع بهره‌برداری از آنها، ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید‌رجایی، افزایش یافته و منجر به کاهش زمان توقف کشتی‌ها‌، افزایش بهره‌وری، ایجاد انگیزه و رضایت در بین تجار، بازرگانان و خطوط کشتیرانی می‌‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *