عدم تغییر تعرفه و ارز تخصیصی انواع کاغذ

محمد رضا کلامی، مدیر کل دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:ضرورت‌های زنجیره تأمین انواع کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه باید با اولویت مدیریت آرامش بازار و با انجام رفتارهای حرفه‌ای و تخصصی در راستای تعدیل اثرات قیمت‌های جهانی کاغذ و نهاده‌های تولید انجام پذیرد.

جلسه ای با حضور دستگاه‌های ذیربط و تشکل‌های تولیدی و مصرف‌کننده در زمینه زنجیره ارزش کاغذ در 12 آذرماه، صورت گرفت.

در این جلسه لحاظ  شد ضمن حمایت اصولی از تولیدات داخلی و مصرف‌کنندگان عمده در حیطه های  فرهنگی و آموزشی تعرفه انواع کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه تا پایان سال همچنان مطابق روال قبل (5درصد ثابت) انجام پذیرد و بدون افزایش باشد.

ارز تخصیصی برای انواع کاغذ رول و شیت (چاپ و تحریر و روزنامه) تا اطلاع ثانونی بدون تغییر، مبادله‌ای و با اولویت، تأمین می گردد.

برای  حمایت از تولیدات داخلی وهمچنین ایجاد مزیت تولید کاغذ جهت  کارخانجات مربوطه پیشنهاد حذف ارزش افزوده برای مواد اولیه تولید کاغذ (خمیرکاغذ، چوب، باگاس، مواد شیمیایی) که در لایحه پیشنهادی مالیات بر ارزش افزوده از طرف دولت به مجلس فرستاده شده است، با جدیت پیگیری می گردد.

نوسازی و ارتقای کیفیت تولید جهت رسیدن به آخرین تکنیک‌های صنعتی تولید با هدف عرضه تولیدات رقابتی با محصولات جهانی مورد تأکید می باشد.

سند 4 ساله زنجیره تأمین کاغذ با هدف مدیریت آرامش بازار با اتخاذ رفتارهای حرفه‌ای و تخصصی به طور برنامه‌های اجرایی تاثیر پذیراز فرآیند زنجیره تأمین تنظیم می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *