توصیه به خریداران و فروشندگان ارزتوسط سازمان امور مالیاتی

سازمان مالیاتی به تمامی فعالان بازار ارز توصیه نمود علاوه بر دریافت و کنترل مستندات معاملات خود (صورتحساب خرید و فروش) با صرافان، اسناد و مدارک مربوط به معامله را جهت ارائه به اداره امور مالیاتی، نزد خود حفظ نمایند.
در اطلاعیه سازمان مالیاتی قید شده است، تمامی فعالان اقتصادی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری، مانند صرافی ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درراستای اجرای مواد (169) و(169) مکرر قانون مالیات های مستقیم و در جهت شفافیت فعالیتهای اقتصادی و تداوم نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، واطلاعات مربوط به معاملات خود (خرید و فروش هرگونه کالا و خدمات من جمله انواع ارز) و نیز اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی اشخاص مانند اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی را دردسترس سازمان امور مالیاتی کشور قرار دهند.
سازمان امور مالیاتی کشور نیز در جهت انجام وظایف سازمانی خود باید به شناسایی مودیان مالیاتی بالقوه و میزان درآمد آنها توجه نمایند.
بنابراین اعلام می شود اطلاعات تمامی اشخاصی که به خرید و فروش انواع ارز پرداختند در اختیار سازمان مالیاتی کشور قرار بگیرد و طبق قوانین موضوعه نسبت به مطالبه مالیات بر درآمد متعلقه اقدام شود.
بدین جهت به خریداران و فروشندگان انواع ارز توصیه می شود علاوه بر دریافت و کنترل مستندات معاملات خود (صورتحساب خرید و فروش) با صرافان، اسناد و مدارک مربوط به معامله را جهت ارائه به اداره امور مالیاتی، نزد خود نگه داری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp