اعلام هر نوع نرخ خرید و فروش ارز به غیر ازصرافی‌های مجاز ممنوع شد

اعلام هرگونه نرخ خرید و فروش ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، به جز صرافی‌های موضوع «مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها» براساس ماده ۱۴ آن ممنوع می باشد.
مدیر اداره بانک صادرات درباره شرایط مجاز بودن صرافی‌ها به خرید و فروش ارز گفت: صرافی‌های مجاز طبق ماده ۵ «مقررات ناظر بر عملیات ارزی صرافی‌ها» در حالی مجاز به خرید و فروش ارز می باشند که قبلاً به اعلام همزمان نرخ خرید و فروش ارز در محل استقرار صرافی و یا تارنمای خود اقدام کرده باشند.
صمد کریمی در مورد اعلام هرگونه نرخ خرید و فروش ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی،به غیر از صرافی های مجاز ممنوع می باشد بیان کرد:تنها صرافی های مجاز باید نسبت اعلام نرخ های خرید و فروش و نیز معاملات ارزی متناسب با شرایط بازار اقدام نمایند.
صمدی در انتها با بیان این موضوع که اعلام نرخ خرید و فروش اسعار مورد معامله در بازار آزاد کشور توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، طبق نرخ‌های میانگین وزنی درج شده در پایگاه اینترنتی WWW.sanarate.ir بلامانع می باشد، گفت: این اشخاص به هیچ زمان مجاز به درج نرخ‌های ارز دلالان و بازارسازان غیررسمی ارز نمی باشند و با متخلفین طبق ماده “۱۵” مقررات برخورد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp