4 هزار میلیارد دلار ارزش بازار مصرف چین می باشد

طبق آمارهای رسمی در چین، ارزش بازار مصرف دومین اقتصاد بزرگ دنیا بیش از چهار هزار میلیارد دلار می باشد.
براساس نوشته روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین، در 3 سال آینده به دلیل رشد خدمات اینترنتی در این کشور ارزش بازار مصرف بیشتراز6 هزار میلیارد دلارمی باشد. احتمالا چین در سال های آینده مسیرجدیدی را جهت رشد اقتصادی دنبال کند و دو موتور محرکه رشد این کشور مصرف و نوآوری می باشد.
طبق گفته مسئولان چینی، ساختارهای رشد اقتصادی و متغیرهای جدید جهت توسعه اقتصادی مد نظر می باشد و الگوهای رشد کم کم از سال 2018 میلادی تغییرمی کند. تا قبل از این برای رشد اقتصادی،چین به سرمایه گذاری مستقیم خارجی و صادرات وابسته بوده است ولی در حال حاضرصنعت خدمات، اینترنت و بازار نوآوری به موتورهای تازه‌ای به عنوان محرکه‌های رشد اقتصادی تبدیل خواهند شد.در حال حاضر بازار مصرف در چین 60 درصد از رشد اقتصادی کشور را در دست داشته و در نیمه اول امسال میلادی این رقم به 64 درصد رسیده است.
به دلیل اینکه جامعه چین به سمت یک جامعه کاملا مصرفی پیش می رود پیش بینی می شود در3 سال آینده رشد اقتصادی این کشور بر تقاضا و مصرف بالا متکی باشد. دولت چین اعلام نموده که رشد اقتصادی کشوردر سال 2018 میلادی نزدیک به 6.5 درصد خواهد رسید و حتی بعضی از این پیش بینی‌ها حاکی از آن است که احتمال دارد این رقم به 7 درصد هم برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *