نوبخت به دلالان هشدار داد

سخنگوی دولت درباره وضعیت ارزی کشور بیان کرد : به کالاهایی که در داخل تولید می‌شود و یا واردات آن ضروری نمی باشد تخصیص ارز صورت نمی گیرد.
محمدباقر نوبخت درباره وضعیت ارزی کشور گفت: دولت مسئول تامین نیازهای اساسی مردم می باشد و هر زمان که نیاز باشد برای تامین این مطالبات وارد شود حتما این کار را خواهد کرد. وی درباره واکنش دولت به افزایش قیمت کالاها در زمینه های مختلف گفت: رئیس جمهور دیروز در جلسه ای که با حضور مسئولان و فعالان بخش خصوصی بود، به طور رسمی خواستند که در این زمینه وارد بازار شویم و افزایش غیر متعارف قیمت‌ها را متوقف نماییم.
نوبخت به کسانی که قصد دلالی و احتکار از فروش اجناس خود را دارند گفت: دولت سیاست ارزی خود را کنار نمی گذارد و دلار افزایش قیمت غیر متعارف ندارد و کالاهای وارداتی با ارز دولتی افزایش قیمت نخواهند داشت.
وی همچنین برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان از طریق ثبت سفارش، واردات کالا گفت: طبق قوانین جدید هر کالایی جهت ورود باید ثبت سفارش شود که در گذشته تنها کالاهایی که ارز دولتی دریافت می کردند ثبت سفارش می شدند و اگر واردات غیر ضروری صورت بگیرد حتما با آن قاطعانه برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp