مهلت90 روزه برای ثبت سفارش کالاها

مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات سراسر کشور اعلام  نمود:مهلت اعتبار ثبت سفارش کالاها تا اطلاع ثانوی ۹۰ روز از تاریخ صدور تعیین گردیده است.

در این بخشنامه آمده است: به پیوست تصویر نامه شماره ۴۱۰۱۵/۱۰۰/۹۶ مورخه ۹۶.۰۸.۲۴ سازمان توسعه تجارت ایران در اجرای ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات درخصوص تعیین مهلت ثبت سفارش، حداکثر مهلت ورود کالا به کشور و … جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت کامل مقررات ارسال می‌شود.

طبق این بخشنامه در اجرای ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موارد زیر برای  اجرا و اقدام لازم، تعیین و ابلاغ می‌ شود:

۱- مدت اعتبار ثبت سفارش تا اطلاع ثانوی ۹۰ روز از تاریخ صدور تعیین می‌ شود. بدیهی است موارد مربوط به تبصره ۳ ماده ۴۰ آیین‌نامه بالا بعد از تعیین توسط وزارت جهاد کشاورزی، به آن دفتر اعلام خواهد گردید.

۲- اعتبار درخواست‌های ثبت سفارش ۳۰ روز تعیین می‌شود.

۳- حداکثر مهلت ورود کالا به کشور:

الف- روش غیربانکی: حداکثر ظرف ۹۰ روز از تاریخ صدور ثبت سفارش، واردکننده مجاز به ورود کالا به کشور است.

ب- روش بانکی: مهلت ورود کالا به کشور در این روش بعد از صدور ثبت سفارش، تابع مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

۴- حداکثر زمان پرداخت کارمزد، ۷۲ ساعت پس از تأیید پرونده و صدور فیش کارمزد می باشدو در صورت عدم پرداخت در مهلت تعیین شده، درخواست ثبت سفارش و یا تمدید حذف می‌شود.

۵- تغییر نوع کالای اساسی در ثبت سفارش‌هایی که برای آنها اعتبار اسنادی گشایش شده است و یا حواله ارزی بانکی ارسال شده است، براساس درخواست بانک و مجوز دستگاه‌های مربوطه قابل انجام می باشد.

۶- لازم به ذکراست تمدید ثبت سفارش عمدتا طبق تبصره یک ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل انجام می باشد و در غیر این صورت تمدید ثبت سفارش امکان‌پذیر نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp