مجلس در مورد افزایش تعرفه واردات خودرو تصمیم می گیرد

نوبخت با اشاره به اینکه افزایش تعرفه وارداتی بعضی کالاها جزو مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است، گفت: به ‌زودی لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو و همچنین کالاهای دیگر به مجلس فرستاده می شود.

طبق گفته های  نوبخت، محدود کردن واردات به دو طریق صورت میگیرد ، نوع اول ممنوع کردن کامل واردات می باشد که از طریق بستن ثبت سفارش است که شوک به بازارها وارد میشود. نوع دوم استفاده از نظام تعرفه‌ای است که قانون برنامه هم بر این موضوع تأکید می کند که سیاست‌های غیرتعرفه‌ای جهت واردات و صادرات در نظر گرفته نمی شود.

نوبخت افزود: گاهی به واردت نیاز نیست که در این صورت از سیاست‌های افزایش تعرفه استفاده می شود که کاملاً بر اساس سیاست‌های ابلاغ‌شده به دولت است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با مطرح کردن اینکه به ‌زودی دولت لایحه‌ای جهت افزایش تعرفه‌ بعضی کالاها به مجلس ارسال می کند، گفت: در این لایحه نه‌ فقط خودرو بلکه  بیشتر کالاهای غیر ضروری  دیگر به منظور تقویت تولید ملی با افزایش تعرفه مواجه خواهند شد.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که آیا هدف دولت این است که بدون تصویب‌نامه و از طریق لایحه افزایش تعرفه‌ها را انجام دهد، گفت: ما نمی‌توانیم در این زمینه  مصوبه داشته باشیم و تعرفه‌ها را افزایش دهیم.

نوبخت در خاتمه گفت: قرار نیست هرچیزی که در داخل نتوانسته ایم تولید کنیم با گران شدن وارد کشور گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *