در صادرات ناموفق نبوده ایم

معاون صندوق ضمانت صادرات گفت: به دلیل شرایطی که وجود دارد و مشکلاتی مثل تحریم‌ها در ۱۰ سال گذشته صادرات ما بیش از ۱۰ برابر رشد کرده است؛ بنابراین ما در صادرات ناموفق نبودیم

آرش شهرآیینی بیان کرد: اگر فرایند صادرات را در نظر بگیریم ، در سال‌های ۸۰ تا ۸۵ صادرات غیرنفتی ما رقمی تقریبا 3 تا 4 میلیارد دلار بود ولی در حال حاضر این رقم به بیشتر از ۴۰ میلیارد دلار می باشد و ۱۰ برابرافزایش داشته است.که این افزایش نوعی موفقیت در صادرات می باشد.
وی همچنین افزود: هم اکنون در کشور پتانسیل لازم جهت رسیدن به صادرات بیشتر از ۱۰۰ میلیارد دلاری ایجاد شده است، ولی برای دستیابی به این جایگاه حتما ظرفیت سازی باید صورت گیرد ، که در حال حاضر با ظرفیت‌های در دسترس امکان رسیدن به این نقطه فراهم نمی باشد.
وی برای سرمایه‌گذاری ده‌ها میلیاردی در زمینه زیرساخت‌های صادراتی افزود: با ظرفیت‌های موجود دستیابی به ارقام گفته شده و توسعه صادرات چندان مهیا نمی باشد.
معاون فنی صندوق ضمانت صادرات از حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر ازطرف این صندوق انجام گرفته، اشاره کرد و گفت: صندوق از سال ۱۳۹۳ فرایندی رو به رشد داشته است که در سال 1393 تقریبا ۷۰۰ میلیون دلار داشته ایم.این رقم در سال گذشته 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار می باشد و امسال نرخ دو میلیاردی را در نظر گرفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp