ترخیص‌های جدید گمرکی

ترخیص های جدید گمرکی

ترخیص کالاهایی که مشکل خاص داشتند و در گمرکات رسوب کردند

تهران-ایرنا- معاون فنی گمرک خبر داد: براساس برنامه ریزی در روزهای آینده درصدی از اقلام و کالاها که مشکلات خاص داشتند و در گمرکات کشور رسوب کرده بودند، ترخیص می‌شوند.

آخرین اخبار ترخیص کالا

حدود دو ماه پیش معاون فنی گمرک در مکاتبه‌ای با دبیر کارگروه تنظیم بازار، پیشنهادهایی برای رفع مشکلات مربوط به رفع تعهدات ارزی ناشی از اختلاف وزن اظهارنامه‌های وارداتی مطرح کرد.

«مهرداد جمال ارونقی» به خبرنگار اقتصادی ایرنا از ابلاغ سه مصوبه خبر داد که شامل پیشنهادات مطرح شده هستند.

وی در این زمینه گفت: بر اساس نخستین بند مصوبه، گمرکات کشور نسبت به پذیرش نوسان وزنی ۱.۵ درصد برای کالاهای فله و همچنین کالاهای اساسی و ضروری برای۸۰۰ ردیف تعرفه اقدام می‌کنند.

ارونقی افزود: همچنین در زمینه سایر کالاها حداکثر سه درصد نوسان وزنی قابل پذیرش است و درباره کالاهایی که معیار سنجش آن‌ها وزن نیست، به صورت تعدادی اقدام می‌شود.

وی درباره دومین بند مصوبه توضیح داد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار و همچنین کارگروه هماهنگی‌های تجاری، مقرر شد نسبت به پذیرش ارزش اظهار نامه‌های بانکی تا نوسان ۱۵ درصد اقدام شود.

این مقام گمرکی تصریح کرد: چنانچه ارزش مندرج در سامانه نسبت به ارزش‌های مندرج در ثبت سفارش که ملاک اظهار ارزش به گمرک است تا ۱۵ درصد کمتر باشد، گمرک با رعایت مفاد ۱۴ و ۱۵ قانون امور گمرکی نسبت به پذیرش این میزان نوسان ارزش درباره کالاهای گروه ۱ و ۲ اقدام می شود.

ترخیص کالاهای مانده در گمرک

به گفته ارونقی، بر اساس بند دیگر این مصوبه در روزهای آینده درصدی از اقلام دارای مشکلات خاص که در گمرکات کشور رسوب کرده بودند، ترخیص می‌شوند و به عبارت دیگر ترخیص درصدی با رعایت شرایط مربوطه برقرار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *