تبدیل شدن مناطق آزاد به کانون توسعه و جذب سرمایه گذاری

معاون اول رييس جمهوردرجلسه شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتي و ويژه اقتصادي گفت :

مناطق آزاد قادر خواهند بود به كانون توسعه صادرات و جذب سرمايه گذاري در كشور تبديل شوند

با ايجاد شدن شعب بانك هاي خارجي و راه اندازي بورس اوراق بهادار بين المللي در مناطق آزاد مي شود اين مناطق را به توسعه رساند.

دكتر جهانگيري در زمینه عملكرد 4 سال گذشته دبيرخانه شوراي عالي، گزارش ارائه شده را امیدوار کننده دانست و خواستارآن شد که اين شورا در دوره جديد هم فعاليت خود را با شتاب بيشتر انجام دهد.

مناطق آزاد دارای  مزيت ها و معافيت هاي مختلفي هستند  و اگر از اين امکانات به درستي استفاده شود، اين مناطق توانایی آن را دارند که به كانون توسعه صادرات و جذب سرمايه گذاري در كشور مبدل گردند.

برنامه ريزي دبيرخانه براي فراهم آوردن شعب بانكهاي خارجي در مناطق آزاد و همچنبن راه اندازي بورس اوراق بهادار بين المللي در اين مناطق گامي مثبت در جهت توسعه اين مناطق می باشد و  آماده سازی آن از اهداف ضروری می باشد و سهميه ارزي واردات كالا جهت فروش در سطح خرده فروشي مناطق آزاد باید عملی شود.

استقرار گمرك در مناطق آزاد اروند و ارس در دستور كار قرار گرفته است و استقرار گمرك در مبادي ورودي و خروجي در ساير مناطق آزاد تا پايان امسال ضروری می باشد  و گمرگ جمهوري اسلامي ايران و دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد تجاري- صنعتي و ويژه اقتصادي  اين موضوع را پيگيري نمایند.

در جلسه تشکیل شده ،وزراي امور اقتصادي و دارايي، دادگستري، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازي، امور خارجه، رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و رييس سازمان حفاظت محيط زيست نيز حاضر بودند، دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري- صنعتي و ويژه اقتصادي گزارشي از عملكرد اين شورا در 4 سال گذشته ارائه نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Need Help? Chat with us!
گفتگو را شروع کنید!
Hi! Click one of our members below to chat on WhatsApp